O čem jsme v roce 2007 nestačili napsat?

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Zpravodaj | Vydáno dne: 13. 1. 2008 |

Aktualizováno v průběhu celého ledna! Jubilejní rok 2007 představoval pro redakci Bohouška obrovské množství práce - ať už šlo o průběžné zpracovávání informací o připravovaných akcích nebo reportáže z nich, fotografování, zaznamenávání... I proto, že členové redakce byli přímo zainteresováni do různých foglarovských aktivit, tak jako vždy ve značném spěchu a stresu se nepodařilo napsat o všem, o čem jsme napsat chtěli. Proto alespoň ve stručnosti zde v tomto článku v průběhu ledna 2008 několika větami z kronikářských důvodů zaznamenáváme dosud ještě nezaznamenané...

* GINKGO jako lék * Pražská pobočka SPJF na oslavách Břevnova * Western World skončil
GINKGO jako lék
V roce 2007 vyšla kniha Ginkgo jako lék od Zittlau Jorg. Kniha připomíná, že prastarý strom Ginkgo biloba neboli Jinan dvoulaločný je jednou z nejúčinnějších léčivých rosdin. Jeho listy a semena se již po staletí úspěšně používají v boji proti mnoha zdravotním obtížím. Jsou zde shrnuty jak výsledky vědeckých výzkumů, tak poznatky lidového léčitelství. Ginkgo podporuje prokrvení, a tak zlepšuje zásobení cév kyslíkem a živinami. Kromě toho posiluje výkonnost mozku, poskytuje ochranu před volnými radikály a působí příznivě na mnoho dalších tělesných funkcí. Je zde přehledně vysvětleno, jak ginkgo pomáhá při nejběžnějších nemocích.
Kromě toho se dozvíte, jak si můžete ginkgo sami vypěstovat, jak jeho listy a semena působí a jak se používají a připravují. Vydalo nakl. Noxi.

V knihkupectvích je rovněž k dispozici kniha od Tracy Smith: Vše o ginkgo biloba. Obsahuje základní odpovědi na otázky o doplňcích stravy obsahujících Ginkgo biloba, a také o tom, jak podporuje paměť, zrak, imunitní sytém a více. S rostoucí popularitou doplňků výživy, stále více lidí hledá ty správné informace o výživě, která mohou způsobit velkou změnu v jejich životě. Kniha byla napsána, aby vám pomohla pochopit probíhající výzkumy.
Pražská pobočka SPJF na oslavách Břevnova

Šestá městská část společně se Spolkem břevnovských živnostníků a břevnovským klášterem připravila oslavy 100. povýšení BŘEVNOVA na město, které na chvíli vrátily čtvrti kouzlo doby před sto lety. S císařem Františkem Josefem I. přijel kočárem do předpolí břevnovského kláštera novodobý správce Břevnova, starosta Tomáš Chalupa, který zahájil dvoudenní oslavy 28. a 29. dubna 2007. V rámci oslav nich proběhl bohatý kulturní program, během kterého se malou expozicí představilo i Sdružení přátel Jaroslava Foglara a jeho pražská pobočka.Western World skončil

Posledním dvojčíslem byla v prosinci 2007 ukončena existence oblíbeného periodika ve stylu country a western WESTERN WORLDU. Časopis, který původně vycházel jako měsíčník si patrně nedokázal najít dostatečné množství čtenářů a to ani přes zajímavý obsah a poměrně líbivou grafiku. Western World přinášel po více než šest let také informace z Foglarovského světa prostřednictvím Slávka Janova (místopředsedy pražské pobočky SPJF), který v časopisu pracoval.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2008011302-o-cem-jsme-v-roce-2007-nestacili-napsat.html