Kniha Stoletý hoch od Bobří řeky bude představena a pokřtěna 15. 5. na vernisáži výstavy Od Bobří řeky do Stínadel v Praze

| Autor: Bohoušek | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 7. 3. 2007 |

Kniha Jiřího Zachariáše "Stoletý hoch od Bobří řeky" (Dobrodružství života a metod J. Foglara - legendy dětské zájmové činnosti) je zatím nejhlubším a nejrozsáhlejším zpracováním daného tématu.
Na téměř 400 stranách většího knižního formátu (170 x 240 mm) tištěných na křídovém papíru přináší autor mnoho nových unikátních nebo opomíjených faktů ze života, díla a metod spisovatele včetně neznámých či dosud nezařazených souvislostí.
Výhodou autora mj. jiné je, že s Jaroslavem Foglarem dlouhodobě úzce spolupracoval při vedení jeho proslulého oddílu "Hoši od Bobří řeky" – pražské Dvojky a že díky tomu mohl čerpat z jeho osobních zápisníků i deníkových záznamů.
Dílo doprovází řada pozoruhodných dokumentů, fotografií i kreseb.
Kniha vyjde nejpozději počátkem května v nákladu pouze 700 výtisků.
Také proto musela být její prodejní cena stanovena na 450 Kč.


Křest knihy a autogramiáda se uskuteční 15. května 2007 v Muzeu hlavního města Prahy (hlavní budova Na Poříčí 52, Praha 8, u stanice metra Florenc) v rámci vernisáže výstavy Od Bobří řeky do Stínadel uspořádané Pražskou pobočkou Sdružení přátel Jaroslava Foglara ke stému výročí narození této osobnosti. I zde se bude kniha se slevou prodávat.


Nakladatelství Ostrov při zaslání na dobírku nebude účtovat poštovné ani balné, navíc na každý druhý a další výtisk do počtu 5 kusů poskytne slevu 100 Kč. Nad 5 kusů jedné dobírkové zásilky uplatní další množstevní slevy.

Objednávky se přijímají pouze v písemné formě poštou na adrese: Nakladatelství Ostrov, P. O. Box 32, 160 41 Praha 6
Kliknutím na náhled knižní obálky v úvodu článku se jeho rozměr zvětší.

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2007030701-kniha-stolety-hoch-od-bobri-reky-bude-predstavena-a-pokrtena-15-5-na-vernisazi-vystavy-od-bobri-reky-do-stinadel-v-praze.html