Hoši od Bobří řeky vstupují do komiksové podoby

| Autor: Milan Lebeda - Alpín | Rubrika: Kniha | Vydáno dne: 17. 3. 2006 |

Hoši od Bobří řekyTéměř přesně na den, symbolicky, po dvaasedmdesáti letech od prvního (novinového) zveřejnění Hochů od Bobří řeky, vzal na sebe pevné obrysy záměr převedení jednoho z nejslavnějších chlapeckých románových příběhů naší země do podoby kresleného seriálu.
Taková je odpověď těm, kteří si zapamatovali dvě věty „A můžeme se ještě navíc těšit na nějaké překvapení? Inu, zatím vyčkejme!“ z našeho článku „Foglarovky z Olympie v roce 2006“ z 26. 1. 2006.
Jen je nutno upřesnit, že seriálovými okénky se nebudeme probírat letos, ale musíme si počkat na květnový veletrh Svět knihy 2007, kdy chce nakladatelství Olympia výpravnou publikaci představit prvním zájemcům. Kromě jiného též jako svůj příspěvek k oslavám stého výročí narození Jaroslava Foglara.
Jak nám sdělil výrobní náměstek nakladatelství Olympia Zbyněk Zajíček, podle scénáře paní Peroutkové se kresebného provedení ujme Milan Teslevič. Grafickou úpravu zajistí výtvarník Oldřich Pošmurný. Oba posledně jmenovaní si spolupráci vyzkoušeli již na rozsáhlé publikaci Rychlé šípy ve Stínadlech vydané v závěru loňského roku na popud výše zmíněného Zbyňka Zajíčka.Tématu Hochů od Bobří řeky se věnují na starém Bohouškovi například tyto články:


Tajuplný večer s předzvěstí jara dne 13. března již po sedmdesáté
Jaké bylo první vydání Hochů od Bobří řeky
Co přinese zítřejší nedělní České Slovo z 4. března 1934?
Na počátku HOBŘ byl pátek 13. února i pátek 13. března
HOBŘ: Dávný příběh nebo současnost?
Sluneční zátoka - jednasedmdesát let foglarovského Řípu
... a také za pomoci Bohouškova vyhledávání vlevo na liště (starý Bohoušek).


Ilustrační foto (po kliknutí se zvětší): Milan Lebeda

BOHOUSEK.CZ (www.bohousek.cz.cz) - zpravodajský a informační servis - Foglar a Rychlé šípy
Adresa článku: http://www.bohousek.cz/clanek-2006031701-hosi-od-bobri-reky-vstupuji-do-komiksove-podoby.html