| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Bohoušek doporučuje

Časopis Krásný rok: Bohumil Modrý

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 18. 6. 2024 | přečteno 180 ]

Patřil k nejúspěšnějším hokejovým brankářům světa, však byl také dvakrát v týmu naší reprezentace, když vyhrála světový šampionát. Jenže on byl mimořádný ještě i jinak, a taksi na něj komunistická zvůle došlápla a zničila mu život, V době největší slávy inženýra Bohumila Modrého (1916-1963) krátce po 2. světové válce o něm nikdo nemluvil jinak než jako o "Bóžovi". Kluci už předtím hltali jeho instruktážní články 0 brankářském řemesle, které vycházely ve Foglarově Mladém hlasateli...
Podrobný životopis zpracoval redaktor Rostislav Zeman v rámci rubriky Galerie hrdosti v aktuálním čísle časopisu Krásný rok


Foglarovské výroky
„Ale jakýpak chlapeček! - Dej sem cukroví a žádná řeč se nevede!“ - trochu ústnatý Pepíček na Rychlé šípy dělající Mikulášskou nadílku.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .