| STÍNADLA |
Bohousek
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Skicy Václava Junka k Hochům od Bobří řeky jdou do aukce

[ Autor: Milan Lebeda - Alpín | zařazeno: 1. 5. 2024 | přečteno 896 ]

Kromě několika posledních kreslených příběhů Rychlých šípů v samém (nedobrovolném) závěru éry časopisu Mladý hlasatel před zákazem jeho vydávání v květnu 1941 se malíř a grafik Václav Junek (1913 – 1976) podílel na výzdobě díla Jaroslava Foglara také ilustracemi románu Hoši od Bobří řeky, který v roce 1966 vydala Mladá fronta.
Jak nás informovala výtvarníkova vnučka Petra Čvančarová (Junková), soubor 24 skic k tomuto vydání Hochů od Bobří řeky včetně návrhu obálky bude předmětem prodeje v Jarní sálové aukci aukčního domu Galerie ART Praha. Ta se uskuteční 11. 5. 2024 od 16 hodin v Galerii kavárny Louvre na Národní třídě č. 22 v Praze 1.
Soubor všech dražených skic je uveden zde:Aukční katalog.
Vyvolávací cena souboru je 28 000 Kč.Foglarovské výroky
„Vař se, vař, čajíčku - vždyť času už jenom chvilička a Rychlé šípy jsou tu co nevidět!!“ - Dlouhé Bidlo vařící uspávací čaj na schůzku s Rychlými šípy „na usmířenou“
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .