| STÍNADLA |
Bohousek Zde
Rubriky
Nejčtenější články vydané v posledních 30 dnech
Prahou Jaroslava Foglara

Bydliště
Pracoviště
Klubovny
Tábořiště
Místa inspirace

Foglarovský svět
Tipy a vzpomínky pište na info@bohousek.cz, předmět: Prahou Jaroslava Foglara
Foglarovky
Bohoušek doporučuje

Blesk.cz (25. 1. 2023): Foglarovské dobrodružství na Malé straně! Rodinná hra Stínadelská tajemství jde po stopách Rychlých šípů

[ Autor: Bohoušek | zařazeno: 25. 1. 2023 | přečteno 716 ]

Rodinná hra Stínadelská tajemství v ulicích Malé strany jde po stopách Rychlých šípů. Pátrací hra pro skupinky i jednotlivce navazuje na předchozí trhák Záhada hlavolamu, které se v covidové době zúčastnilo přes deset tisíc hráčů z celého Česka. K zapojení do hry stačí pouze mapa, která je zdarma ke stažení či k zakoupení v papírové podobě. Úspěšní luštitelé se mohou po splnění úkolů přihlásit do slosování o ceny, jako jsou knížky, hry, nebo jiné předměty s Foglarovskou tématikou.
Načasování na jarní období je zcela záměrné. Roman Šantora vysvětlil, že nejlepší je záhady řešit z kraje dlouhých jarních večerů, v šeru, při stmívání, za svitu lamp a oken Malé strany. Jedině tak se hráči přenesou do autentické atmosféry Foglarova světa. Jestli autoři v budoucnosti přijdou s dalším provedením rodinné hry zatím nevědí, po Starém městě a Malé straně už ale není moc míst, které by pro hru podobného rozsahu byly vhodné. Pro milovníky Foglarovek a luštění záhad je to proto dost možná poslední šance se stát součástí hry s tímto námětem.
Celý článek si můžete přečíst zde.


Foglarovské výroky
"Rozsviťte si čaj!" - spiritista pan Pilgram mladému J. Foglarovi.
Vyhledávání
 
KNIHA NÁVŠTĚV
Bohouškovy trvalky
Výročí roku 2024
13 otázek - kvízy
Nejkomentovanější
Vyšlo od roku 2018...
19. 03. 2024
Počet komentářů: 24

Ocenění a vyznamenání pro Jaroslava Foglara
16. 04. 2024
Počet komentářů: 9

Jan Trojan - Roy: "Foglarovo dítě"
19. 03. 2024
Počet komentářů: 5

Saturnin a Stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně
04. 04. 2024
Počet komentářů: 1

Foglarovskou ročenku 2023 bude distribuovat skautská nadace
16. 04. 2024
Počet komentářů: 1

reklama

* Bohouška připravuje redakce ve složení: Milan Lebeda - Alpín (vedoucí), Petr Molka - Best (webmaster), Tomáš Hromádka - Krizmen (redaktor). Bohoušek je připravován ve spolupráci s Pražskou pobočkou SPJF.
* Články vyjadřují názory autorů a jsou majetkem redakce a vlastníků autorských práv. Bez souhlasu redakce nesmí být žádná část Bohouška publikována a to jak v tištěné, tak elektronické podobě.
* Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
* Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.
* Zprávy, příspěvky a žádosti můžete poslat na .